Petr Hruška, katolický farář, který zamlada laškoval se studiem spirituality a pastorální teologie.

Od srpna 2004 působím v Římskokatolické farnosti Cheb, nejprve jako člen společné duchovní správy spolu s Petrem Bauchnerem, od srpna 2010 jako administrátor a od května 2011 jako farář Římskokatolické farnosti Cheb. Od srpna 2021 mám navíc ve spolupráci s Jaroslavem Šaškem na starosti správu majetku Římskokatolické farnosti Skalná.

Pastorační službu jsem jako jáhen začínal v červnu 1994 v Římskokatolické farnosti Klatovy, kde jsem pak další rok působil jako člen společné duchovní správy s Antonínem Bachanem a jáhnem Honzou Červeným, na kterého z vděčností vzpomínám, jak mě trpělivě uváděl do jáhenské služby. Dalších pět let (srpen 1996 až prosinec 2000) jsem strávil v Chodově u Karlových Varů se svými milovanými khamoráky a dalšími skvělými chodováky. 

Od ledna 2001 do června 2004 jsem si pak odskočil do irského Dublinu na studia angličtiny k saleziánům, pastoračního vedení (MA in Pastoral Leaderschip na All Hallows College) k lazaristům a spirituality (STL in Spirituality na Milltown Institute) k jezuitům. Po roce oddechu jsem pak v r. 2005 již z Chebu navázal distančním doktorským studiem pastorální teologie (Ph.D. v pastorální teologii na Katolické teologické fakultě UK v Praze), které jsem ukončil v r. 2009 obhajobou dizertační práce Pastorační rady farností v české církevní provincii jako realizace synodality v pastorační praxi.

Z dřívějších pracovních zkušeností rád vzpomínám na sdělovací a zabezpečovací dílny Českých drah, Mateřskou školu Zátiší, kde jsem dělal topiče, dvouletou prezenční vojenskou službu ve Zvolenu a na Kříženci u Plané u Mariánských Lázní a rok, kdy jsem pracoval jako sanitář na ARO ve Fakultní nemocnici Plzeň. 

Při svém životaběhu čerpám podporu kromě jiného také ze služby ve farnosti, z kontemplace, od přátel, z pobíhání po lese a občasného lovení kešek (zvláště nočních). A hodně mě baví papež František! ;-)

Tady je pár dalších elektronických kanálů, kde se můžeme "potkat":

Nejlepší je ovšem potkání se naživo, k čemuž vás srdečně zvu. Na chebské faře (Kostelní nám. 15, 350 02 Cheb) se vždycky pár míst k přespání najde a když byste se nevešli, máme pro vás Farní penzion Dolní Žandov (farnostcheb.cz/penzion). 

Petr Hruška
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

PS: A proč "Agasoviny"? No někteří přátelé mi říkají Agas, protože když jsem vymýšlel svoji první mailovou adresu, nenapadlo mi nic jiného, než se podívat do česko-hebrejského slovníku, a zjistit, že Hruška se hebrejsky řekne Agas. :-)