Kontakt

Petr Hruška
Pracovní pozice:
farář
Adresa
Kostelní nám. 15
Cheb
Karlovarský
350 02
Česko
Mobil
+420608656557
Webová stránka

Další údaje

Další údaje

Katolický farář, který zamlada laškoval se studiem spirituality a pastorální teologie.

Od srpna 2004 působím v Římskokatolické farnosti Cheb, nejprve jako člen společné duchovní správy spolu s Petrem Bauchnerem, od srpna 2010 jako administrátor a od května 2011 jako farář Římskokatolické farnosti Cheb. Od srpna 2021 mám navíc ve spolupráci s Jaroslavem Šaškem na starosti správu majetku Římskokatolické farnosti Skalná.

Pastorační službu jsem jako jáhen začínal v červnu 1994 v Řk farnosti Klatovy, kde jsem pak další rok působil jako člen společné duchovní správy s Antonínem Bachanem. Dalších pět let (srpen 1996 až prosinec 2000) jsem strávil v Chodově u Karlových Varů. 

Od ledna 2001 do června 2004 jsem si pak odskočil do irského Dublinu na studia angličtiny k saleziánům, pastorační vedení (MA in Pastoral Leaderschip na All Hallows College) k lazaristům a spiritualitu (STL in Spirituality na Milltown Institute) k jezuitům. Po roce oddechu jsem pak v r. 2005 již z Chebu navázal distančním doktorským studiem pastorální teologie (Ph.D. v pastorální teologii na Katolické teologické fakultě UK v Praze), které jsem ukončil v r. 2009 obhajobou dizertační práce Pastorační rady farností v české církevní provincii jako realizace synodality v pastorační praxi.

Z dřívějších pracovních zkušeností rád vzpomínám na sdělovací a zabezpečovací dílny Českých drah, Mateřskou školu Zátiší, kde jsem dělal topiče, dvouletou prezenční vojenskou službu ve Zvolenu a na Kříženci u Plané u Mariánských Lázní a rok jako sanitář na ARO ve Fakultní nemocnici Plzeň. 

Při svém životaběhu čerpám podporu ze služby ve farnosti, z kontemplace, od přátel, z pobíhání po lese a občasného lovení kešek (zvláště nočních). A hodně mě baví papež František!