Vítejte na mém novém blogu (sekce Články, případně rozčleněné na Témata článků). Budu sem občas vkládat plody svého přemítání o životě, spiritualitě, společnosti a pastoraci.

V dalších sekcích (Texty ke stažení) budou časem k dispozici i mé starší kratší i delší texty či překlady některých textů většinou zaměřených na pastoraci, biblistiku či spiritualitu, stejně jako některé texty dalších autorů, které považuji za hodné pozornosti.  

Nakonec je zde také na jedno kliknutí v horním menu k dispozici html verze mojí dizertace na téma synodality ve službě pastoračních rad farností, ve které jsem se pokusil před dvanácti lety shrnout tehdejší své přemýšlení o společné cestě církve na rovině farnosti (sekce Dizertace). 

Petr Hruška

PS: A proč "Agasoviny"? No někteří přátelé mi říkají Agas, protože když jsem vymýšlel svoji první mailovou adresu, nenapadlo mě nic jiného, než se podívat do česko-hebrejského slovníku, a zjistit, že Hruška se hebrejsky řekne Agas. :-) Až později mě svojí zvukomalebností, spíše než obsahem, zaujal jeden latinský citát, kde se to agasem jenom hemží, a tak jsem si jej zvolil jako motto k Agasovinám:

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!
Cokoli činíš, čiň prozřetelně (prozíravě) a mysli na to, kam směřuješ (ber v úvahu výsledek)!